Mieszkanie z pomysłem - tynk strukturalny
Za pomocą tynku możemy osiągnąć wiele ciekawych efektów – począwszy od różnych faktur, aż do artystycznych obrazów, na których nasza aranżacja mieszkania na pewno dużo zyska.
Ozdabianie wnętrz mieszkań tynkiem jest stosunkowo nową modą. Przez długie lata tynk strukturalny używany był jedynie na zewnętrznych ścian budynków, a także do zdobienia np. kolumn. Tymczasem za pomocą tynku możemy osiągnąć wiele ciekawych efektów – począwszy od różnych faktur, aż do artystycznych obrazów, na których nasza aranżacja mieszkania na pewno dużo zyska.Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych efektów, które można osiągnąć, kładąc na ścianach tynk strukturalny.
Cegiełki. Tworzą klimat starej piwnicy lub industrialnego loftu. Będą świetnie wyglądać nie tylko w kafejce, ale także w domu: w holu, salonie czy jadalni. Aby stworzyć ścianę z „cegieł”, potrzebne będą: tynk, mała szpachelka, środek gruntujący, farba w ceglastym kolorze, wałek i pędzel. Na ścianę należy nałożyć ok. 5 mm tynku i nie dopuścić do jego wyschnięcia. Na mokrym tynku kształtować cegiełki za pomocą szpachelki, pozostawiając między nimi wystające krawędzie. Gdy tynk wyschnie, trzeba nanieść na ścianę środek gruntujący. Następnie suchą ścianę malujemy, używając wałka i pędzla.
Imitacja drewna. Dzięki takim ścianom twój salon będzie wyglądał jak wnętrze wiejskiej chaty. Do stworzenia „drewnianych ścian” potrzebny będzie: tynk, paca z prostymi brzegami, środek gruntujący, brązowa farba i gąbka. Na ścianę należy nałożyć ok. 5 mm tynku i nie dopuścić do jego wyschnięcia Do mokrego tynku przyłożyć pacę i lekko pociągnąć z dołu ku górze. Na wyschnięty i zagruntowany tynk nałożyć farbę w odcieniu drewna i rozetrzeć ją gąbką.
Stopka
Housik.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz