Autorem artykułu jest Aptus
Urządzając swój nowy gabinet, szczególnie, gdy jest to gabinet prezesa - z całą pewnością czujemy dreszczyk ekscytacji związanej z urządzaniem nowego pomieszczenia - symbolu sukcesu i z całą pewnością prestiżu.
Nie dajmy się jednak zwieść pozorom - gabinet prezesa to nie tylko potężne biurko i stylowa lampa, najlepiej od Tiffanyego, to także - a jakże - fotel prezesa! Każdy z pewnością wyobrażał sobie siebie, jak w amerykańskim stylu jego sylwetka wyłania się wraz z obrotem wielkiego skórzanego fotela - robi wrażenie, prawda?
Wybierając krzesła gabinetowe należy jednak zadbać o to, by na samym wrażeniu się nie skończyło, a do tego potrzeba poświęcić odpowiednią ilość czasu na przeanalizowanie wszystkich możliwości i przede wszystkim uświadomienia sobie, na co należy zwrócić uwagę.
Krzesła gabinetowe - także te w najbardziej upragnionym stylu - mają różne parametry, osie, wysokości i możliwości regulacji. Należy też zwrócić uwagę na metraż i układ pomieszczenia, które ma już wkrótce służyć za gabinet. Krzesła gabinetowe muszą być odpowiednich rozmiarów, aby przy zmianie pozycji siedzącego czy obrotu fotela nie zahaczyć o żaden przedmiot.
Zanim zaczniemy wybierać krzesła gabinetowe dobrze jest zmierzyć przestrzeń, którą wygospodarowaliśmy na miejsce siedzące - tak, aby czuć się swobodnie i nie zniszczyć pięknych nowych mebli zdobiących gabinet.
Warto także wspomnieć o zdrowotnych aspektach siedzącej pracy. Odpowiedzialne stanowisko, wiele obowiązków, kontrola i koordynacja wszystkiego, co dzieje się w firmie to nie tylko zmęczenie, ale także stres i wzmożona aktywność psycho - fizyczna. Wszystko to wiąże się z ogromnym obciążeniem dla organizmu. Właśnie dlatego wygoda i prawidłowa podstawa mają tak ogromne znaczenie. Podejmowanie decyzji z nieznośnym bólem głowy może skutkować błędami w interpretacji tego, co się dzieje, poirytowaniem, zniecierpliwieniem i wypaleniem zawodowym.
Zajmując wysokie stanowisko tak czy inaczej jesteśmy wyjątkowo narażeni na wszystkie te aspekty pracy zawodowej, które wiążą się z ryzykiem, dlatego tym bardziej zadbajmy o te elementy, na które mamy wpływ.
Współredaguję poradnikową stronę www.pasaz.info.pl oferująca wsparcie dla osób prowadzących własne sklepy internetowe.
--
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz