Umywalka szklana kontra umywalka ceramiczna
Jeszcze kilka lat temu, jedyny dylemat dręczący nas w czasie zakupu umywalki dotyczył tego, czy umywalka w ogóle w sklepie będzie. Dzisiaj, kiedy sklepy z wyposażeniem łazienek są częstsze niż widok Malucha na ulicy, kłopotów z umywalką przybyło. Na szczęście są to kłopoty wynikające tylko i wyłącznie z nadmiaru możliwości.
Umywalki są różne, przeróżne. Jednym z kryteriów wyboru może być materiał, z którego umywalkę wykonano. Dominująca przez lata ceramika nie jest już jedyną opcją. Spotkać można umywalki kamienne, aluminiowe, z tworzyw sztucznych, a nawet drewniane. Absolutnym hitem ostatnich lat jest jednak szkło, które stało się bardzo modnym materiałem w łazience.
Jest tak nie bez przyczyny. Szklana umywalka jest dużo lżejsza wizualnie, daje poczucie przestrzeni i pozwala wnętrzu (często ciasnemu) "oddychać". Szkło jest również materiałem, który przywołuje skojarzenia z wodą; występuje w wielu wariantach: zielonkawe, oszronione, mleczne, wzorzyste, barwione - paleta możliwości pozwala dobrać umywalkę do swoich gustów i potrzeb. Szkło jest również bezpieczne - specjalna technologia produkcji oraz hartowanie powodują, że szklane umywalki są bardzo odporne na uderzenia, a w przypadku pęknięcia zachowują się podobnie do szyb samochodowych, rozpadając się na kawałki minimalizując tym samym ryzyko skaleczeń.
Czy umywalki szklane mają wady? Owszem, są na ogół droższe i wymagają częstszego czyszczenia. Wprawdzie szkło, z których się je produkuje jest często pokrywane specjalną warstwą, mającą za zadanie ułatwienie spływania wody, nie liczmy jednak na to, że unikniemy zupełnie śladów kamienia.
A jak w porównaniu ze szklanym hitem wypada stara, dobra ceramika? No cóż... Jest wprawdzie banalna i opatrzona, ale wiele osób ceni sobie sprawdzone, pewne rozwiązania. Umywalka ceramiczna jest tańsza (choć znajdziemy też sporo luksusowych i bardzo drogich modeli), popularniejsza i łatwiejsza w montażu. Poza tym, dużo lepiej radzi sobie z kamieniem - jest on po prostu mniej widoczny.
Szkło czy ceramika? No cóż, na szczęście mamy wybór.
Stopka
Myślę, że artykuł pomoże w wyborze.
DOMitp.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz