piątek, 3 czerwca 2011

Kanalizacja niskoszumowa - sposób na hałas

Kanalizacja niskoszumowa - sposób na hałas

Kanalizacja niskoszumowa to antidotum na hałas z rur kanalizacyjnych. O jej instalacji warto pomyśleć na etapie projektowania budynku - zaoszczędzi nam to konieczności wymiany rur i przeprowadzania remontów.

Kanalizacja niskoszumowa pozwala na zmniejszenie ilości drgań powodowanych przez przepływające rurami kanalizacyjnymi ścieki. Drgania są główną przyczyną hałasu, który dodatkowo zostaje wzmocniony, gdy drgania przenoszą się na znajdujące się w pobliżu instalacji elementy konstrukcyjne, takie jak np. ściany budynku. Wiele metod radzenia sobie z niechcianymi dźwiękami polega głównie na tłumieniu tych już powstałych poprzez instalowanie na rurach kanalizacyjnych dodatkowych, pochłaniających dźwięki izolacji oraz na oddzielaniu ich od elementów, do których przylegają, a na które mogą przenosić się drgania. Tego typu rozwiązania są jednak jedynie rozwiązaniami doraźnymi i nie powodują eliminacji przyczyny hałasu.



Poziom hałasu powstającego w instalacjach kanalizacyjnych w znacznym stopniu zależny jest od właściwości przewodów, z których są zbudowane - m.in. od materiału, sposobu łączenia oraz mocowania rur. Nie bez wpływu na hałas jest długość instalacji kanalizacyjnej - im więcej poziomów instalacyjnych, tym większy hałas.



Kanalizacja niskoszumowa wykonana z materiałów o dobrych właściwościach dźwiękochłonnych może zmniejszyć powstający w rurach hałas nawet czterokrotnie w porównaniu tradycyjnych przewodów żeliwnych lub wykonanych z PCV. Poziom niepożądanych dźwięków może zostać zredukowany do 20 dB.



Aby kanalizacja niskoszumowa odpowiednio spełniała swoje zadanie, musi być dobrze zamontowana - wszelkie błędy mogą prowadzić do zmniejszenia skuteczności instalacji. Nieuwaga podczas montażu prowadzi najczęściej do powstawania tzw. mostków akustycznych, niweczących nasze założenia projektowe.

--
Stopka

Kanalizacja niskoszumowa

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

5 komentarzy:

  1. Nigdy nie słyszałem o takiej kanalizacji,a le jak widać jest i taki jej rodzaj. Ja mam po prostu u siebie szambo, które również sprawdza się bardzo dobrze. Fajnie także pracują urządzenia kupione w dostudni.pl czyli różnego rodzaju pompy i zbiorniki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ogólnie sama kanalizacja jest jak najbardziej bardzo dobrym rozwiązaniem, ale nie zawsze możemy się do niej podłączyć. Muszę przyznać, że ja za to chwalę sobie pracę hydraulików https://hydraulik-warszawa.pl/ którzy u mnie przeprowadzali generalną wymianę całej instalacji wodnej.

    OdpowiedzUsuń
  3. Na tą chwilę u mnie jest szambo bezodpływowe i jestem zdania, że właśnie bardzo ważną sprawa jest również to aby cała instalacja kanalizacyjna oraz wodna działała właściwie. Najbardziej podoba mi się to, że od razu hydraulik https://hydraulik.wroclaw.pl/instalacje-i-uslugi/ wiedział jak te prace dokładnie wykonać.

    OdpowiedzUsuń
  4. Faktycznie tego typu instalacje zawsze muszą być bardzo dobrze wykonane i muszę przyznać, że ja również najczęściej zlecam to hydraulikowi. Bardzo dobrze współpracuje mi się z http://hydraulik-lodz.pl/ i wiem, że temu profesjonaliście warto jest zaufać.

    OdpowiedzUsuń
  5. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest regularne przeglądy instalacji hydraulicznych, aby uniknąć przyszłych problemów. Dlatego warto zainwestować w profesjonalne usługi firmy, która zapewnia nie tylko naprawy, ale także konserwację systemów. Firma, którą można znaleźć pod adresem https://rost.wroclaw.pl/, oferuje kompleksowe usługi hydrauliczne, co pozwala na utrzymanie wszystkich instalacji w idealnym stanie.

    OdpowiedzUsuń