czwartek, 19 stycznia 2012

Krzesła biurowe - jakie krzesło na jakiego pracownika?

Autorem artykułu jest Aptus



Krzesła biurowe - sprawa wydaje się być oczywista. Każdy pracownik ma swoje miejsce pracy - biurko, komputer i właśnie krzesło. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak bardzo na wydajność pracy i dobre samopoczucie pracownika wpływa jakość i budowa mebla, na którym spędza cały dzień?

W każdym sklepie meblowym znajdziemy dział zawierający krzesła biurowe w ogromnych ilościach, w wielkiej ilości kolorów, kształtów, wysokości i zastosowania. Możemy dokonać wyboru zarówno jeśli chodzi o estetykę - wiadomo, lepiej pracuje się w biurze przyjemnie urządzonym. Jeżeli chodzi o funkcjonalność - warto zadbać o to, by wysokość mebla odpowiadała wzrostowi użytkującej go osoby i dała się regulować względem wysokości biurka i wykonywanej pracy (przy komputerze, przy telefonie czy innym urządzeniu biurowym).

Wybierając krzesła biurowe do miejsca pracy najlepiej jest pozwolić pracownikom samym dokonać wyboru mebla - wiadomo, każdy ma swój styl pracy, preferencje i temperament. Spokojnej osobie łatwo będzie wytrzymać na niemobilnym, ale szerokim i stabilnym krześle podczas gdy osobie o żywiołowym temperamencie trudno będzie znieść czas bezruchu.

Dobór krzeseł to także zwrócenie szczególnej uwagi na zdrowie pracowników. Nie można lekceważyć wpływu, jaki mają krzesła biurowe na postawę pracowników - a spędzając cały dzień na krześle o źle dobranych parametrach narażamy się na trwałe zaburzenia sylwetki i statyki, co wiąże się nie tylko ze złą postawą, ale także bólami i zawrotami głowy, co w oczywisty sposób wpływa na jakość pracy i na nastawienie pracownika do jego obowiązków.

Zadowolony i zdrowy pracownik to lepszy pracownik, zarówno pierwszy, jak i drugi warunek jego dobrego samopoczucia to estetyka i ogólna atmosfera miejsca pracy, kontakty z innymi pracownikami i klientami. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, z czego wynikają wszelakie nieporozumienia na gruncie zawodowym. Bardzo często przyczyna problemu jest dużo bardziej oczywista i prosta, niż moglibyśmy się spodziewać.

Współredaguję poradnikową stronę www.pasaz.info.pl oferująca wsparcie dla osób prowadzących własne sklepy internetowe.

--

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz