czwartek, 31 marca 2011

Systemy nawadniające i automatyczne nawadnianie ogrodów.

Autorem artykułu jest Oase

Systemy nawadniające i automatyczne nawadnianie ogrodów

Każdy pragnie posiadać piękny i dobrze wypielęgnowany ogród. Dbanie o zielony zakątek nie ogranicza się tylko do sadzenia roślin i pielenia chwastów. Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest podlewanie trawnika, drzew, krzewów, roślin i żywopłotów.


Systemy automatycznego nawadniania. Nawadnianie ogrodu za pomocą gumowego węża odchodzi już do lamusa. Było ono pracochłonne, wymagało poświęcenia dużej ilości czasu oraz charakteryzowało się zróżnicowaną skutecznością i nierównomiernym dozowaniem wody. Obecnie nie mamy zwyczajnie czasu, ochoty ani sił na własnoręczne, najczęściej wielogodzinne, podlewanie całego terenu posesji. Dlatego też coraz częściej stosujemy systemy automatycznego nawadniania ogrodu. Dużą popularnością cieszą się urządzenia nawadniające firmy Hunter. Wykonane są z materiałów wysokiej jakości oraz posiadają zaawansowaną technologicznie konstrukcję. Ponadto charakteryzują się trwałością, precyzyjnym wykonaniem i prostotą obsługi.Jakie korzyści daje system automatycznego nawadniania ogrodu?

Automatyczne nawadnianie ogrodu pozwala na zaoszczędzenie nie tylko czasu i sił, ale także zużywanej wody. Co więcej, system nawadniający rozprowadza wodę w taki sposób, że zostaje ona optymalnie wykorzystana przez rosnące w ogrodzie drzewa, krzewy i rośliny. Tego typu instalację można również zaopatrzyć w sterownik, który sam uruchomi podlewanie w określonym czasie. Taka opcja pozwala na podlanie ogrodu nawet podczas długotrwałej nieobecności domowników.Jak wygląda system automatycznego nawadniania ogrodu?

System automatycznego nawadniania ogrodu składa się z kilku elementów. Podstawowymi częściami są urządzenia nawadniające: zraszacze, linie kroplujące oraz emitery. Inne elementy instalacji to przewody doprowadzające wodę, elektrozawory, elementy łączące i sterownik. Centralnym elementem instalacji nawadniającej jest studzienka rozdzielcza - czyli plastikowa skrzynka, z której rozchodzą się poszczególne sekcje. Podłączone są do rozdzielacza elektrozaworem, otwieranym lub zamykanym pod wpływem impulsu elektrycznego płynącego ze sterownika. Linie nawadniające to najczęściej polietylenowe rury o ciemnych kolorach, do których umocowane są końcówki - zraszacze naziemne lub wynurzalne, mikrozraszacze oraz linie kroplujące. Zraszacze naziemne służą do podlewania niewielkich powierzchni - np. rabat. Z kolei zraszacze wynurzalne służą do nawadniania trawnika, gdyż po spełnieniu zadania ukrywają się w ziemi, pozostając praktycznie niewidoczne. Do podlewania roślin rosnących w rzędach doskonale nadają się linie kroplujące.Systemy automatycznego nawadniania ogrodu - korzystna inwestycja

Systemy automatycznego nawadniania pozwalają właściwie zapomnieć o podlewaniu ogrodu. Dzięki nim można zaoszczędzić zużywanie wody aż o 50%. Instalacje nawadniające są też niezwykle korzystne dla roślin, drzew, krzewów i trawników. Zapewniają im proporcjonalne i optymalne podlewanie oraz przyczyniają się do wzrostu ich odporności na choroby grzybowe. Planowanie i montaż systemu automatycznego nawadniania ogrodu warto powierzyć certyfikowanemu instalatorowi. Pomoże on w doborze produktów i instalacji urządzeń nawadniających. Cenionym hurtownikiem systemów do nawadniania ogrodów jest firma Gordo Studio dystrybutor i importer produktów Hunter, która może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i ciągłym udoskonalaniem swoich produktów w oparciu o opinie użytkowników. W USA została uznana za najlepszego producenta systemów automatycznego nawadniania ogrodów w roku 2010.

Oczka wodne OASE - sklep internetowy
http://www.sklepoase.com

---

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz